۱۵ نوع از مشاغل خانگی پردرآمد برای آقایان

چهار شنبه, 16 بهمن,1398

ذات اشتغال در آقایان، به نوعی با اشتغال بیرون از منزل گره خورده است؛ اما این باعث نمی‌شود تا از مشاغل خانگی پردرآمد برای آقایان غافل شویم. به علل مختلف نیاز به کسب درآمد از طریق مشاغل خانگی برای آقایان پیش می‌آید.

آقایانی هستند که ناچار به نگهداری از فرزند خویش در منزل بوده و یا به دلیل مشکلات فیزیکی، ادامه دادن تحصیلات و … به کسب درآمد خانگی می‌پردازند. همین طور برخی نیز از این طریق مجرایی برای کسب درآمد دوم فراهم می‌سازند. به هر طریق، بهترین مشاغل خانگی با سطح درآمد بالا مناسب آقایان را در زیر دنبال کرده و زوایای آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

۱۵ نوع از مشاغل خانگی پردرآمد برای آقایان

بهترین مشاغل خانگی پردرآمد برای آقایان

۱. پرورش قارچ

پرورش قارچ از دسته مشاغل پردرآمد است که به راحتی و با کمی دقت می‌توان در اندک زمانی به بهره‌برداری مالی از آن رسید. اگر یک انباری یا اتاق در منزل خود دست و پا کنید، امکان پرورش قارچ با سرمایه اولیه اندک فراهم خواهد شد. به خاطر داشته باشید که هر آن قدر فضای شما بزرگ‌تر باشد، برداشت بیشتری خواهید داشت ولی این کار در فضایی محدود و در حجم کمتر نیز قابل انجام است.
تهویه مناسب، میزان رطوبت هوا و شکل آبیاری و درجه حرارت محیط از عوامل موثر در کیفیت رشد قارچ‌ها هستند. در صورتی که فرآیند رشد قارچ‌ها را به خوبی دنبال کرده و محصولاتی باکیفیت به دست بیاورید؛ سوپرمارکت‌های بسیاری خریدار آن‌ها خواهند بود و رفته رفته شبکه فروش غنی راه اندازی خواهید کرد.

۲. چاپ سیلک از مشاغل خانگی پردرآمد برای آقایان

چاپ سیلک از انواع چاپ تصاویر است که می‌تواند یک کسب و کار خانگی سودآور برای آقایان باشد. از این شکل چاپ صنعتی برای تصویرسازی روی حوله، لباس، نایلون، کیف، بادکنک، ورقه‌های فلزی، ظروف یکبار مصرف و … استفاده می‌شود. با این حساب تصورش را بکنید که چه بازار گسترده‌ای می‌تواند پیش روی شما قرار داشته و تا چه اندازه پتانسیل سودآوری وجود دارد.

۳. فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و جذب فالوور و اعضا در گروه‌های مختلف، زمینه فروش محصولات و دریافت تبلیغات از کسب و کارهای مختلف را به وجود می‌آورد. این فعالیت علاوه بر این که می‌تواند درآمد زیادی را نصیب فرد نماید، قابلیت اتکا به عنوان یک شغل دوم را داراست.

۴. صنایع دستی حصیری و چوبی

اگر چه ساخت صنایع دستی حصیری یا چوبی به مهارت‌های خاصی احتیاج دارد، اما می‌توان این کار را با کمی تمرین و ممارست آموخته و از مراحل ابتدایی آن به کسب درآمد پرداخت. شما با ساخت چیزی ساده مانند سایه‌بان کولر آبی، می‌توانید در فصل تابستان به فروش خوبی دست پیدا کنید. همین طور با کمی رصد کردن نیازهای جامعه، امکان ساختن محصولات متنوع حصیری یا چوبی و به دست آوردن درآمد قابل توجه از آن‌ها، فراهم خواهد بود.

۵. پیراهن دوزی

با توجه به بالا رفتن قیمت دلار و گران شدن پیراهن‌های مردانه وارداتی، توجه بیشتری به محصولات داخلی معطوف شده و فرصتی عالی برای دوخت پیراهن مردانه وجود دارد. اگر هیچ چیزی هم از خیاطی نمی‌دانید، در یک دوره آموزشی شرکت کرده و با تهیه چرخ صنعتی، شروع به دوخت پیراهن مردانه کنید. سودآوری چنین پروژه‌ای باورنکردنی بوده و رفته رفته به یک کسب و کار خانگی پردرآمد تبدیل خواهد شد. با دنبال کردن مدل‌های روز دنیا، نمونه‌های امروزی و شیک تولید کرده و بازار را به دست بگیرید.

۶. پرورش پرندگان زینتی از مشاغل خانگی پردرآمد برای آقایان

نگهداری از پرندگان عادتی است که بسیاری از خانواده‌ها داشته و به ویژه کودکان به آن علاقه زیادی دارند. از این رو با پرورش دادن پرندگان زینتی و به فروش رساندن آن‌ها، می‌توانید منبع درآمد خوبی برای خود دست و پا نمایید. البته چنین چیزی در خصوص حیوانات خانگی نیز صدق می‌کند، اما نگهداری پرندگان به مراتب ساده‌تر بوده و آزار و اذیت کمتری نیز برای دیگر اهالی خانه و همسایه‌ها خواهد داشت.

۷. تولید و بسته بندی آبلیمو، آبغوره و سرکه

آبلیموهای صنعتی جایگاه چندانی بین آن دسته از افرادی که به سلامت خود اهمیت زیادی می‌دهند، ندارد. با این حساب می‌توانید با تهیه آبلیموی تازه خانگی و بسته بندی شیک و تمیز آن، به درآمد خوبی دست یابید. همین طور این موضوع در خصوص آبغوره و سرکه نیز صدق می‌کند. مهم این است که روال تهیه این محصولات کاملا بهداشتی بوده و در شکل بسته‌بندی و عرضه نیز خلاقیت کافی داشته باشید.

۸. پرورش کرم ابریشم

پرورش کرم ابریشم و رساندن آن به دست خریداران، فرایند چندان پیچیده‌ای ندارد. شما می‌توانید بخشی از انباری، بالکن و یا هر محل قابل استفاده دیگری در خانه را به پرورش کرم ابریشم اختصاص داده و از این محل درآمد خوبی به عنوان شغل اصلی یا شغل دوم خود ایجاد کنید.

۹. بازاریابی تلفنی و آنلاین

اگر به شغل بازاریابی علاقه‌مند هستید، می‌توانید آن را به صورت دورکاری دنبال نمایید. بازاریابی آنلاین، یکی از پردرآمدترین شکل بازاریابی بوده و قابل پیگیری از هر مکانی (خانه یا حتی بیرون از خانه) خواهد بود. در حال حاضر شرکت‌های زیادی علاقه‌مند به استخدام بازاریابان دورکار بوده و ترجیح می‌دهند که با استخدام این افراد از شمار کارمندان ساکن در محل شرکت بکاهند.

۱۰. شیرینی‌پزی

اگر به مشاغل مربوط به مواد خوراکی علاقه‌مند باشید، شیرینی‌پزی می‌تواند به محل کسب درآمد خوبی برای شما تبدیل شود. کافی است که با چند سوپرمارکت محلی صحبت کرده و نمونه‌هایی از شیرینی‌ها و پیراشکی‌های خانگی خود را در اختیار آن‌ها قرار دهید. با چند بار فروش رفتن شیرینی‌های خانگی شما و استقبال مشتری‌ها از آن‌ها، فروش بیشتری پیدا کرده و سفارشات پشت هم از راه خواهند رسید.

۱۱. پرورش گیاهان خانگی

پرورش گیاهان خانگی، کاری بسیار آرامش بخش و نیازمند صبر و حوصله است. با پرورش گیاهان خانگی و البته گیاهان دارویی به سود قابل توجهی دست می‌یابید. ریشه این گیاهان معمولا قیمت زیادی نداشته و در عوض گیاه پرورش یافته، با سود سرشاری به فروش می‌رسد. برای این منظور می‌توانید به سرویس زراعت و باغبانی مجله انگیزه سری بزنید و کاشت بسیاری از گیاهان را آموزش ببینید. از آن گذشته پرورش گیاهان دارویی و فروش مستقیم آن‌ها یا فروش به عطاری‌ها، می‌تواند منبع درآمدی عالی برای آقایان باشد.

۱۲. تولید فیلتر هوای خودرو از مشاغل خانگی پردرآمد برای آقایان

فیلتر هوای خودرو از قطعات مصرفی اتومبیل‌ها به شمار می‌رود که هرگز نیاز بازار به آن تمام نخواهد شد! فیلترها به عنوان ابزاری برای جلوگیری از وارد شدن ذرات معلق هوا و حشرات و آلودگی‌ها به خودرو، مورد استفاده قرار گرفته و قادر به ساخت آن در منزل خواهید بود. البته در صورتی که مایل به هزینه کردن ابتدایی باشید، امکان خرید دستگاه‌های کمکی برای ساخت فیلتر هوا در منزل نیز وجود دارد و به این شکل سرعت و کیفیت کار شما بالاتر خواهد رفت.

۱۳. ساخت شمع

ساخت شمع مراحل ساده‌ای دارد و مواد اولیه آن، فوق العاده ارزان هستند. اما با داشتن ابتکار در طراحی و خلاقیت در ساخت شمع‌های تزئینی، محل درآمد قابل توجهی برای خود ایجاد خواهید کرد. حتی شما می‌توانید با راه اندازی یک شبکه فروش آنلاین از طریق اینستاگرام یا راه اندازی وب سایت فروشگاهی، به فروش مستقیم شمع‌های تولیدی خود بپردازید. لازم است که تصاویر واضح و جذابی از شمع‌ها تهیه کرده و در فضای اینترنتی قرار دهید تا مشتریان به سمت آن‌ها جذب شده و سفارشات شما پی در پی، افزایش یابند.

۱۴. تولید کتاب صوتی

اگر صدایی بم و دلنشین دارید، جذاب‌ترین کتاب‌های موجود را انتخاب کرده و به تولید کتاب صوتی بپردازید. در حال حاضر و با توجه به تمایل جامعه، بازار کتاب‌های صوتی داغ بوده و افراد زیادی حاضر به خرید نسخه‌های باکیفیت کتاب‌های صوتی هستند. به علاوه وب سایت‌هایی نیز به خرید این فایل‌های صوتی شما علاقه نشان می‌دهند.

۱۵. راه اندازی وب سایت فروش

به فروش علاقه‌مند هستید، اما به دلایلی ترجیح می‌دهید که از داشتن یک مغازه فیزیکی صرف نظر کرده و به شکل دیگری این کار را انجام دهید؟ راه اندازی وب سایت فروشگاهی می‌تواند بهترین راه حل باشد! محصول یا محصولاتی را که دارای زمینه فروش مناسب باشند، انتخاب کرده و فروشگاه آنلاین خود را با ارائه این محصولات، به دنیای رقابت فروش اینترنتی وارد سازید. البته به سود رسیدن این شکل از کسب و کار، نیازمند میزانی زمان است و باید کمی برای به بار نشستن درخت آن، تلاش و کوشش نموده و وب سایت خود را به صفحات نخستین موتور جستجوی گوگل بیاورید. به یاد داشته باشید که راه اندازی وب سایت فروشگاهی بدون استفاده از سئوی حرفه‌ای، به مانند برپا کردن یک سوپرمارکت جذاب در صحرایی دوردست و بدون گذر حتی یک عابر است

 

انصراف از نظر