روز مادر برای مادران تنها

یکشنبه, 20 بهمن,1398

روزهای مثل روز مادر شاید سخت ترین روز برای مادرانی باشد که در این مرکز زندگی می‌کنند چرا که از اول صبح نگاهشان به در آسایشگاه است تا شاید فرزندشان بیاید اما....

این مادران در مراکز نگهداری بهزیستی،خانه‌های سالمندان و مراکزی از جمله کهریزک روزگار خود را می‌گذراند و به هر دلیلی چه قانع کننده و چه غیر قانع کننده در این امکان زندگی می‌کنند.

به همین جهت سالروز ولادت حضرت زهرا(س) فرصت مناسبی است تا فرزندان این مادران همزمان با ولادت این بانوی بزرگوار و همچنین ایام نوروز انتظار مادران خود را به پایان دهند و با حضور در مراکز اشاره شده، مادران خود را به آرزویشان برسانند.

البته در این بین سایر فرزندانی که مادران خود را در سال‌های اخیر از دست داده‌اند، هم می‌توانند در خانه‌های سالمندان حضور پیدا کنند و لحظاتی را در کنار مادرانی بگذرانند که سال‌ها فرزندان خود را ندید‌ه‌اند.

خانواده‌ها می‌توانند با حضور در مراکز ذکر شده ساعاتی را با سالمندان بگذارند

سالمندان تحت پوشش امداد افرادی هستند که از لحاظ شرایط مالی و معیشتی شرایط خوبی را ندارند و به تبع جزو سالمندان فقیر و نیازمند محسوب می‌شوند. 

41هزار سالمند تحت پوشش امداد زمینگیر هستند و به این افراد بسته‌های حمایتی و معیشتی داده می‌شود. ما تنها توانسته‌ایم 2هزار سالمند را در آسایشگاه‌ها اسکان دهیم و بقیه را به همراه اعضای خانواده‌شان در منزل حمایت می‌کنیم.

انصراف از نظر