حضور مؤثر کسب و کارهای الکترونیکی در روزهای شیوع ویروس کرونا

پنجشنبه, 11 اردیبهشت,1399

 

1- کارکنان کسب و کار الکترونیکی حتی الامکان از مسافرت به شهرهای آلوده اعلام شده از طریق ستاد ملی مبارزه با کرونا، خودداری نمایند.

2- کسب و کارهایی که به صورت پلتفرم ارائه خدمت می ‌نمایند موظف به کنترل قیمت کالاهای بهداشتی عرضه شده برای مقابله با ویروس ‌هستند. این کالاها با توجه به نیاز جامعه نباید با قیمت ‌های نامتعارف عرضه شوند.

3- با توجه به محدودیت کالاهای بهداشتی مقابله با ویروس، لازم است سقف معینی برای تعداد کالاهای سفارش داده شده تعریف شود و امکان ثبت سفارش برای تعداد بالایی از این اقلام وجود نداشته باشد.

4- با وجود عدم اثبات امکان انتقال ویروس ازکالاهای وارداتی و طی زمان مشخصی در انبار کسب و کار یا تأمین کننده، لازم است کسب‌ و کارها، محیط نگهداری کالاها و انبار خود را به طرز مناسبی ضدعفونی و گندزدایی نمایند.

5- کسب‌ و کارهایی که در قالب پلتفرم، مبادرت به عرضه کالا می‌ نمایند لازم است نظارت‌ های ویژه و مستمر در زمینه عدم ارائه کالاهای تقلبی و غیربهداشتی مقابله با ویروس داشته‌ باشند و در صورت مشاهده تخلف، ضمن توقف عرضه کالای تقلبی، برخورد جدی با تأمین‌ کننده داشته باشند.

6- کسب‌ و کارهای الکترونیکی لازم است دقت کافی در ارائه کالاهای بهداشتی مقابله با ویروس داشته باشند و از فروش کالاهایی که موجودی ندارند، خودداری نمایند.

7- با هدف ترویج استفاده از محصولات بهداشتی برای مقابله با ویروس و در نظر گرفتن نیازمندی های موجود در سطح جامعه، توصیه می شود در صورت تبلیغ یک محصول بهداشتی، هزینه کمتری برای تبلیغ آن از سفارش دهنده تبلیغ در نظر گرفته شود.

8- کسب‌ و کار لازم است در زمان بسته بندی و ارسال بسته ‌های سفارشی به درب منازل، نکات و توصیه های بهداشتی را رعایت نماید.

 

فراموش نکنیم در شرایط فعلی، کسب‌ و کارهای الکترونیکی همانند سایر گروه‌های جامعه می‌ توانند با همدلی و حمایت از یکدیگر دوران گذار از این بحران را با آسیب های کمتری طی نمایند. به طور مثال می‌ توان به استفاده از ظرفیت کسب ‌و کارهایی که در شرایط فعلی دچار مشکل شده‌اند یا ایجاد شرایط استخدام موقت برای نیروهای تعدیل شده کسب و کارهای دیگر اشاره نمود. امید است با همیاری و تعامل مناسب، این بحران پشت سر گذاشته شود.

انصراف از نظر