گرانترین کیک های عروسی دنیا

سه شنبه, 29 بهمن,1398

1- کیک عروسی پرنس ویلیام و کِیت میدلتن (Kate Middleton)

 

کیک عروسی شاهزاده ویلیام و کِیت میدلتن

کیک عروسی پرنس ویلیام و کِیت میدلتن به ارزش ۷۵ هزار دلار

جشن عروسی شاهزاده ویلیام و کاترین میدلتن در کلیسای وست‌مینستر به تاریخ ۲۹ آوریل ۲۰۱۱ برگزار شد. برای این مراسم، کیکی باشکوه تدارک دیده شد و به نمایش در آمد. این کیک به سرپرستی “فیونا کِنز” (Fiona Cairns) و با همکاری  ۵۰ نفرِ دیگر در طی ۵ هفته شیرینی‌پزی و کیک‌سازی سریع تهیه شده است. کیک پس از تهیه به کاخ “باکینگهام” منتقل و در سرای جشن مستقر گردید. این کیک عروسی تعمداً چندان طویل طراحی نشده تا خودنمایانه به نظر نیاید. هر یک از اجزای کیک معنای نمادین و به‌خصوصی دارد و عشق و ازدواج را به وسیله‌ی نقش پیچک‌ها و سعادت و شیدایی را به وسیله‌ی نقش گل‌های عروس تمثیل می‌کند. هم‌چنین نمادهایی نیز از دیگر کشورهای جهان به وسیله‌ی ۹۰ قطعه گل شیرینی در این کیک سلطنتیِ انگلیسی به کار رفته است.  قیمت کیک عروسی پرنس ویلیام و کِیت میدلتن ۷۸۰۰۰ دلار بود.

 

2- تبلیغ طلا و جواهرآلات یا تزیین کیک عروسی؟

معمولاً برای تبلیغ طلا و جواهرآلات از رسانه‌های جمعی و  انتشار آگهی استفاده می‌شود اما در نگاه اول به نظر می‌رسد که این شخص ژاپنی به نام  “نوبئه اِکارا” (Nobue Ikara) برای  فروش بیش‌تر طلاآلات به استفاده از کیک عروسی روی آورده باشد.

کیک های گران قیمت جواهر نشان

کیک عروسی با تزیینات طلا و جواهر به ارزش ۱۳۰ هزار دلار

او کیک عروسی را با انواع گردن‌بند و سنجاق‌های طلا تزیین کرده است. نکته‌ی عجیب‌تر این است که “نوبئه اِکارا” یک طلافروش نیست بلکه یک آشپز است و می‌گوید که از تزیین کیک‌های گران‌بها لذت می‌برد!  با احتساب زنجیرهای طلای به کار رفته در این کیک، قیمت آن به حدود ۱۳۰ هزار دلار می‌رسد.

 

3- کیک شکلاتی با بسته‌ی الماس

هر چند قرارمان صحبت در مورد کیک عروسی بود ولی برای تنوع هم که شده بد نیست بدانید که تصویر کیکی که مشاهده می‌کنید، یک کیک شکلاتیِ جشن تولد با بسته‌های الماس بر سطح و داخل آن است!

کیک های شکلاتی الماس نشان گران قیمت

کیک شکلاتی با بسته الماس به ارزش ۱۳۰ هزار دلار

 این کیک در یکی از مغازه‌های شهر “اوزاکا”ی ژاپن در ویترین مغازه آماده‌ی فروش می‌باشد. نام سازنده‌ی این کیک “ماسامی می‌یاموتو”  (Masami Miyamoto) است و جواهرفروشی به نام “سا-بریچ” (Sa-Birth) پیشنهاد فروش الماس‌های خود همراه با کیک را به این کیک ساز داده است. قیمت این کیک ۱۳۰ هزار دلار است!

 

4- کیک معماری ترکیبی ژاپنی

یک قصر در کیک عروسی که تا ارتفاع ۷ متر نیز ساخته می‌شود و طرح آن از داستان‌های کهن ژاپنی الهام گرفته شده و نمای کلی آن، هم به شکل یک معبد و هم به شکل کلیساهای جامع و اندکی نیز شبیه به بنای “نتردام دوپاری” در پاریس می‌باشد. به نظر می‌رسد که چنین طرح مرکبی تعمداً و برای استفاده‌ی تمامی اقشار مختلف مردم انتخاب شده است. گل‌های ظریف شیرینی و برج‌های چند وجهی به طرزی بسیار هنرمندانه ساخته و تزیین شده‌اند.

کیک قصر از گران ترین کبک های دنیا

کیکی با شکل قصر به ارزش ۵۱۶ هزار دلار

این نوع از کیک‌ها توسط یک خانواده‌ی کیک ساز اندونزیایی ساخته می‌شود.  قیمت چنین کیک‌هایی بسته به ابعاد آن از ۴۰۰۰ پوند (حدود ۵۱۶۰۰ دلار)  تا ۴۰۰ هزار پوند (حدود ۵۱۶۰۰۰ دلار)می‌باشد.

 

5- کیک درخشنده ولی نخوردنی!

این کیک تنها کیک لیست ماست که در عمل، قابلیت خورده شدن نداشته و تزیینی است. اما به طور کلی در سطح جهان به عنوان یک کیک شناخته می‌شود و در ساخت آن از پودر کیک استفاده شده است.

کیک 1.3 میلیون دلاری!

کیک کوچک از جواهر به ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار دلاری

این کیک از طرف موسسه‌ی “دالاس دلیشیز کیک” (Dallas Delicious Cakes)  در سال ۲۰۱۰ و برای استفاده در  مراسم عروسی ساخته شد. در این کیک حدود ۱ میلیون دلار انواع جواهرات زیبا به کار رفته است، قسمت بیرونیِ این کیک از پودری درخشان پوشیده شده است. این کیک برای انتقال به محل عروسی باید توسط یک وسیله‌ی نقلیه‌ی دارای حفاظ زرهی جا به جا شده و ۲۴ ساعت خدمات حفاظتی برای آن ارایه میشد! قیمت این کیک ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار بود.

 

6- کیک لوکس آفریقایی!

کیک الماس نشان آفریقا گران قیمت

کیک قاره آفریقا با تزیین الماس به ارزش ۵ میلیون دلار

با شنیدن آفریقا یاد گرسنگی و فقر می افتید؟ این کیک نظر شما را عوض می کند. گرچه نمی‌توان دلایل قانع‌کننده‌ی زیادی برای ساختن چنین کیکی یافت، ولی واقعیت این است که سازنده‌ی این کیک یک جواهرفروش ژاپنی در شهر “توکیو” است که کیکی شکلاتی به شکل قاره‌ی آفریقا تهیه کرده و ۲۰۰۰ قطعه الماس کوچک را بر روی آن کار گذاشته است. با این اوصاف، به نظر نمی‌رسد که خوردن این کیکِ عجیب کار ساده‌ای باشد! قیمت این کیک ۵ میلیون دلار است!

 

7- کیک عروسی لوکس ناهید پارسا از ایران

هر ساله در “بِوِرلی هیلزِ” (Beverly Hills) “کالیفرنیا”، نمایش و جشنواره‌ی عروسی برگزار شده و سال به سال نیز به زرق‌و‌برق آن افزوده می‌شود. از سال ۲۰۰۶ برای گردهمایی و فعالیتی با موضوع جشن عروسی از نمایش کیک‌های ازدواجِ بسیار گران‌بهایی در این جشنواره استفاده می‌گردد.

کیک لاکچری ساخته ناهید پارسایی از گرانترین کیک های عروسی دنیا

کیک ساخته هنرمند ایرانی به ارزش ۲۰ میلیون دلار

کیکی که تصویر آن را مشاهده می‌کنید توسط شخصی به اسم “ناهید پارسا” برای جشنواره‌ی فوق، طراحی شده و در آن از پولک‌هایی از جنس طلا و نیز  تعداد بسیار زیادی الماس استفاده شده است. قیمت این کیک  ۲۰ میلیون دلار است اما مشخص نیست که آیا چنین کیک‌هایی الزماً در اثنای برگزاری جشنواره به فروش گذاشته می‌شوند یا خیر.

 

8- کیک الماسی “داوُراه رُز” (Davorah Rose)

یکی از گرانترین کیک های عروسی دنیا توسط  مجله‌  و رسانه‌ی اجتماعیِ آمریکایی به نام “داوُراه رُز” که در زمینه‌ی مسایل خانم‌های خانه‌دار نیز فعال است طی برگزاری یک گردهمایی ارایه می‌گردد. ایده‌ی این مجله تهیه و عرضه‌ی کیک‌های گران‌بها و دریافت سفارش برای جشن‌های عروسی گران‌قیمت است.

کیک الماسی داوراه رز (Davorah Rose) به ارزش

کیک الماسی داوراه رز (Davorah Rose) به ارزش ۳۰ میلیون دلار

 این کار از طریق ترتیب دادن مهمانی‌هایی تحت عنوان کیک‌پارتی انجام می‌پذیرد. در کیکی که تصویر آن را مشاهده می‌فرمایید نقوش و ظریف‌کاری‌های زیبای خمیر کیک با سنگ‌های بسیار قیمتی پوشیده شده است. قیمت کیک عروسی “داوُراه رز” ۳۰ میلیون دلار است!

 

9- کیک فانتزی دزد دریایی

این کیک در زمان خود و در سال ۲۰۱۲ رکورد گرانترین کیک  دنیا را شکست البته این یک کیک عروسی نیست و به نظر هم نمی‌رسد که کسی حاضر باشد این مدل کیک را برای جشن عروسی انتخاب کند و  در حال حاضر مدت‌هاست که رکورددار گران‌ترین کیک دنیا نیز نیست. کیک مذکور توسط “دیمیتو کوماراسینچی” (Dimuthu Kumarasinghe) ساخته شد. کیکی به شکل کشتی دزدان دریایی با غنایمی متشکل از سنگ‌های بسیار قیمتی و سایر جواهرات کار گذاشته شده بر روی آن.

کیک گرانقیمت و فانتزی دزدان دریایی

کیک گرانقیمت و فانتزی دزدان دریایی به ارزش ۳۵ میلیون دلار

قسمت‌های خوردنی این کیک شامل بخش‌های شکلاتی، همراه با کدوتنبل و نیز عصاره‌ی لیمو است. طعم این کیک، خاص بوده و از آن به عنوان طعمی که نت‌های متفاوتی دارد یاد می‌شود. قیمت این کیک به دلیل جواهرات به کار رفته در آن ۳۵ میلیون دلار بود! با این وجود مدت زیادی رکورددار این عرصه نماند.

10- گران‌ترین کیک دنیا که زندگی قنادش را دگرگون کرد

زندگی طراح این کیک به نام “دِبی وینگم” (Debbie Wingham) با یک تلفن زیر و رو شد! او از یک ثروتمند عرب سفارشی باورنکردنی دریافت کرد: «گران‌ترین کیک جهان را برای من بساز!»

البته این کیک نیز کیک جشن عروسی نیست. یکی از ثروتمندان عرب برای هدیه‌ی روز تولد دختر خود در جستجوی هدیه‌ای بی‌نظیر بود و به همین خاطر گران‌ترین کیکی را که تا به حال در جهان ساخته و فروخته شده را سفارش داد تا رکوردی را نیز برای خود ثبت کرده باشد.

گران ترین کیک دنیا

گران ترین کیک تولد دنیا با ارزش ۷۵ میلیون دلار

طراح این کیک”دِبی وینگم”، گرانترین کیک فعلی جهان را به شکل پیستِ مُد، به درازای  ۱ متر و ۸۳ سانتی‌متر (۶ فوت) طراحی کرده است. مدل‌ها و لباس‌‌ها و تزیینات، به صورت هماهنگ طراحی و اجرا شده و تمامیِ آن‌ها کیک‌هایی قابل خوردن هستند، بیش‌ترِ قیمت این کیک بابت الماس‌ها و جواهرات فوق‌العاده قیمتیِ به کار رفته در آن می‌باشد. این کیکِ ۷۵ میلیون دلاری، فعلاً گران‌ترین کیک دنیاست

انصراف از نظر